Popri vlastnej výtvarnej tvorbe (www.zuzanakubickova.sk) sa venujem aj tetovaniu. Považujem ho za rovnocennú umeleckú činnosť s ostatnými výtvarnými technikami -  alebo ešte náročnejšiu, nakoľko sa pracuje na ľudskej koži, kde nie možná oprava oproti obrazu namaľovanom na plátne alebo výkrese. 

Na tetovaní ma najviac fascinuje, že vytváram  dielo priamo na "telo". Teda moje práce sú ozdobou ľudí v reálnom živote - oproti obrazom ktoré "iba" visia na stenách...

Námety a techniky tetovania sa neustále vyvíjajú a taktiež sa snažím do tetovania vniesť aj svoj vlastný výtvarný rukopis. V súčasnosti sa tetovanie chápe ako módny doplnok s dôrazom na presnosť a detail - čo ma teší, pretože v mojej výtvarnej tvorbe detaily hrajú dôležitú úlohu. 

mail: contour.tattoo@gmail.com

Dočasné tetovanie - podrobne S akým strojčekom tetujem? Starostlivosť o tetovanie

Ak si netrúfate sa trvalé tetovanie, môžete siahnuť po tetovaní s použítím postupne sa vyplavujúcich farieb - ktoré má dočasnú životnosť. 

Dočasné tetovanie vám vydrží 5 - 10 rokov. Dĺžka trvácnosti je individuálna - závisí od typu kože, metabolizmu, veku, životného štýlu a pod. Po odznení tetovania sa môžete rozhodnúť pre opätovné dočasné pretetovanie motívu, alebo sa môžete rozhodnúť pre pretetovanie trvalými farbami. 

Na dočasné tetovanie sú vhodné motívy pozostávajúce prevažne z liniek a bodiek, prípadne menších plných plôch, bez tieňovania. 

Pracujem na objednávku. Pred každou zákazkou komunikujem s klientom o budúcom tetovaní buď na osobnom stretnutí, alebo prostredníctvom mailu. Menšie tetovania sa dajú zrealizovať ihneď po prekonzultovaní a dohodnutí postupu práce a ceny. Pred väčšími prácami najprv so záujemcom komunikujem mailom - tu si môžeme odsúhlasiť a prípadne upraviť návrh, farby, techniku, počet sedení, cenu a pod.

Ak máte vybratú svoju predlohu - či už na obrázku, alebo nákres, zašlite mi ho mailom a uvedťe miesto kde máte záujem obrázok vytetovať a taktiež napíšte presný rozmer - buď celkovú dĺžku, alebo šírku (podľa  toho ktorý rozmer je rozhodujúci). Vašu zaslanú predlohu si pred samotným tetovaním vopred pripravím vo forme nákresu na kopírovací papier, čo urýchľuje celý proces tetovania.  

Ak nemáte konkrétny vlastný návrh, viem podľa vašej predstavy pripraviť kresbu - návrh budúceho tetovania, ktorý si pred prácou vzájomne odsúhlasíme.

Cena tetovania závisí od veľkosti a zložitosti motívu. Malé tetovania sú v cene do 35 Eur, stredné práce sa pohybujú v cenách 100 - 150 Eur. Pri zložitých a veľkých tetovaniach sa cena stanovuje individuálne. Samozrejme, veľké práce sa realizujú postupne počas viacerých sedení.  

Tetujem s tetovacím stojčekom Cheyenne Hawk Tunder. Tetovací strojček Cheyenne Hawk Tunder patrí v súčasnosti medzi najmorednejšie tetovacie zariadenia. Unikátna technológia Cheyenne zabezpečuje počas práce simultánny vibračný aj rotačný vpich s plynulou možnosťou nastavovania hĺbky vpichu ihly.  

Má výborné ergonomické vypracovanie a čo je nahlavnejšie - pracuje sa s jednorázovými sterilnými ihlami, čo zabezpečuje 100% zdravotnú bezpečnosť klientov. 

Taktiež používam výhradne značkové pigmenty od renomovaných výrobcov (ETERNAL INK,  ELECTRIC INK, PANTHERA INK a i. ) Pri každom tetovaní kladiem dôraz na dodržanie najvyšších hygienických noriem, taktiež používam jednorazový hygienický materiál a pomôcky, takže tetovanie je úplne bezpečné.

Pri dočasnom tetovaní používam farby s kožou odbúrateľnými pigmentami od renomovaných výrobcov - NOVEAU, EUROTOUCH, ETERNAL a i. Vrámci dočasného tetovania majú najdlhšiu životnosť čierna farba a základné odtiene - červená, modrá, žltá. 

Následná starostlivosť o tetovanie má rozhodujúci vplyv na jeho vzhľad a životnosť. Pri tetovaní sa používajú trvalé, stále farby, ktoré koža dobre znáša. 

Aby tetovanie ostalo čo najkrajšie, je nevyhnutné ponechať fóliu/bandáž na tetovaní cca 2 hodiny. Potom tetovanie odkryte a natrite after-care krémom (Calcium Phantotenicum, Lekárska vazelína, Bepanten Plus), aby koža bola premastená. V ďalších 14 dňoch natierajte miesto 4-5krát denne, koža by nemala ostať suchá. Povrchové pigmety ktoré sa neprijali do kože sa odlúpia vo forme šupiniek/chrastičiek. Nedoporučujem chrastičky násilne odtrhávať, škrabať alebo inak mechanicky dráždiť. Ak tetovanie svrbí, je to znak hojenia kože, môžete si ju jemne poklepať. Snažte sa zabrániť priamemu kontaktu s vodou minimálne pokým chrasty neodpadnú, teda hygiena iba sprchovaním s čo najmenším dotykom vody a tetovaným miestom. 

Aspoň 1 mesiac po tetovaní vynechať opaľovanie, bazén, saunu - kým sa koža nezregeneruje.

Ak sa budete neskôr opaľovať na priamom slnku, UV lúče ovplyvňujú farebné pigmenty v tetovacej farbe. Nezabudnite si preto natrieť tetovanie krémom s dostatočným UV filtrom (aspoň 30).

 

ÚVOD